Štěně – váš nejlepší kamarád

Štěně – váš nejlepší kamarád

Jestliže jste se rozhodli, že si domů pořídíte psa, měli byste se řídit několika hlavními kritérii.

1.     Za prvé byste neměli štěně pořizovat malým dětem jako dárek. Postarat se o ně neumějí a berou ho jako další ze svých hraček. Pak se nejednou stane to, že se odložená štěňata najdou v popelnici, nebo uvázaná v lese. V tom lepším případě živá…

Optimální věk dítěte, u nějž předpokládáme, že se o štěňátko z větší části postará a stanou se z nich kamarádi, je kolem 8 let. Dobré by bylo přidat pěknou knížku i s obrázky, z níž by váš malý „chovatel“ mohl některé informace čerpat sám.

2.     Pro jakou rasu se rozhodnout? Tady byste měli vycházet ze svých bytových podmínek. Je jasné, že pro chov psa v bytě jsou jiné podmínky, než když vlastníte dům s velkou zahradou.

Takže zde by měla být prvním hlediskem velikost psa. Do bytu si pořiďte mazlíčka malého vzrůstu a klidnější povahy – divoký psík by vám mohl v bytě roztrhat vše, na co natrefí, a také by mohl ve vaší nepřítomnosti celou dobu výt. A protože budete společně trávit hodně času, volte takovou rasu, která je tolerantní k dětem i k případným ostatním zvířátkům v domácnosti.

Rasy, vhodné do bytu: 

o    Bišonek – tato malá bílá chundelatá kulička vám bude dělat jenom samou radost. Bišonek má roztomilý vzhled, je přátelský a hravý. Rychle se učí a svou rodinu neustále zpovzdálí pozoruje. Nezapomeňte na pravidelnou péči o jeho srst – pročesávání chlupů kartáčkem a mytí psím šamponem.

o    Boloňský psík – rasa se vyvinula z bišonka. Boloňský psík je hravý a mazlivý a jeho velkou výhodou pro chov v bytě je fakt, že mu téměř nelíná srst. Je tedy vhodný i pro alergiky. Obě uvedené rasy nejsou příliš rády samy, proto se hodí do rodin s dětmi a pro seniory. Jakmile si tato zvířátka zvyknout žít s vámi v bytě, už je – a to ani na léto – nenechávejte na zahradě; bylo by jim tam smutno.

Přidat komentář

Sledujte nás na sociálních sítích
Copyright © 2024 Štěňata na prodej