Co dělat, aby byl pes spokojený?

Co dělat, aby byl pes spokojený?

Psi jsou v dnešní době plnohodnotnými členy mnoha rodin. A stejně jako si to přejeme pro ostatní členy rodiny, i pejskům přejeme, aby byli šťastní a spokojení. Jelikož ale neumějí mluvit a sdělit nám, zda jsou spokojení, nebo je něco trápí, musíte sami rozpoznat, co vlastně váš zvířecí přítel potřebuje. Pokud si s tím však nevíte úplně rady, v tomto článku vám dáme pár nejdůležitějších tipů, jak zajistit, aby byl pejsek spokojený.

Dostatečně se mu věnujte

Tento bod se může zdát jako zcela samozřejmý, přesto se však dnes a denně stává, že páníčci nevěnují svým psům tolik času, kolik by měli. Koneckonců, žijeme v hektické uspěchané době, ve které máme sotva čas na sebe.

Jakým způsobem byste měli s pejskem trávit čas, záleží především na jeho rase a samozřejmě povaze. Například lovečtí či aktivní psi si nejvíc užijí, když s nimi budete často chodit na procházky, případně zkusíte nějaké psí sporty a podobně. Klidnějším psům budou stačit kratší procházky, ale zase budou vyžadovat více pozornosti doma. Pozornost a lásku nicméně vyžadují všichni pejsci, bez ohledu na rasu a povahu. Dejte jim je a určitě budou šťastnější.

Kvalitní strava

Mnoho lidí si myslí, že psům stačí jen podstrčit nějaké levné granule či konzervy a že jim to stačí. Bohužel to tak ale není. Nekvalitní strava nejen, že nebude pejskům moc chutnat, ale do budoucna jim může přivodit zdravotní problémy. Raději obětujte pár korun navíc a pořiďte vašemu mazlíčkovi opravdu kvalitní stravu s vysokým podílem masa. A kdyby se vám náhodou chtělo, úplně nejlepším a nejzdravějším řešením je prostě vařené maso s rýží.

Koupaní a další hygiena

Plno lidí své mazlíčky často koupe a myslí si, že dělají vlastně dobře. Bohužel to není tak docela pravda. Psí srst má úžasnou schopnost samočištění, díky čemuž se dokáže udržovat čistá. Častým koupáním tuto schopnost zničíte a budete muset pejska koupat už celý život. Samozřejmě netvrdíme, ať svého pejska nekoupete vůbec, když se např. venku ušpiní, určitě mu sprcha neuškodí. Ale jak se říká, nic se nemá přehánět.

Co se další hygieny týče, čas od času vašeho hafana zkontrolujte, aby neměl blechy nebo třeba klíště. V srsti se totiž mohou tito drobní paraziti snadno ztratit. Jednou za čas nezapomeňte dát pejskům odčervovací tabletu, která pomáhá předejít i vnitřním parazitům. A vhodné je také pečovat o zdraví zoubků vašeho pejska. Nemusíte je přímo čistit, ale můžete třeba pořídit roztok proti zubnímu kameni, který mu budete přidávat do pití. 

Tyto úkony pejsek sice v první chvíli úplně neocení, ale z dlouhodobého hlediska vám bude určitě vděčný. Pomáhají totiž předejít dalším nepříjemným komplikacím.

Přidat komentář

Sledujte nás na sociálních sítích
Copyright © 2024 Štěňata na prodej